Lambo School
+ Teczki bez rączki
+ Kredki ołówkowe
+ Kredki woskowe
+ Cyrkle
+ Pisaki
+ Plasteliny
+ Farby
+ Długopisy
+ Pióra
+ Ołówki
+ Nożyczki
+ Temperówki
+ Kredy
+ Pędzelki i paletki
+ Dziurkacze
+ Kleje
+ Zszywacze i rozszywacze
+ Inne
+ Pastele olejowe
+ Nowości !!!
Ołówek z wiatrakiem
Symbol: L226
Opis:

Ołówek niezatemperowany, o okrągłym przekroju. Obsadka kolorowa, trwała podobnie jak grafit, co znacznie ułatwia temperowanie. Na główce ołówka znajduje się zabawna postać lub zabawka.

Marka: LAMBO SCHOOL
Submarka: Lambo
Kategoria: Ołówki
Logo:
Warto wiedzieć, że:

Ołówkiem piszę się po papierze i drewnie. Są specjalne ołówki do pisania po innych powierzchniach a cały sekret takiego –pisania– znajduje się we wnętrzu ołówka. Obecnie ołówkami możemy pisać na czarno lub szaro oraz możemy zetrzeć napis. Jest to zasługa użytego w wkładzie grafitu (odmiany węgla). Ale wcześniej do pisania używano prętów ołowianych, cynkowych a nawet srebrnych by uzyskać jasnoszare rysunki zwane silver–point. Potem prętowi dodano drewnianą obsadkę, a po znalezieniu czystego grafitu – zmieniono rdzeń ołówka, jednak nazwa została. Jak powstaje grafit– Grafit zostaje sproszkowany i wymieszany z kaolinem i wodą, potem wtłoczony w rurkę. Tak powstały pręt tnie się na kawałki, praży w wysokiej temperaturze, woskuje i umieszcza w drewnianej obsadce. Obsadka powstaje z dwóch kawałków drewna, którymi osłania się grafit i klei.

Ołówek z główką zwierzątka
więcej >>

Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 kodeksu cywilnego oraz innych własciwych przepisów prawnych.
Firma realizuje projekt w ramach akcji 6.1 - Paszport do Eksportu